Kako postati detektiv za ubojstva

Adrian Monk, Columbo, Sherlock Holmes ... Neki od najpoznatijih detektiva za ubojstva u TV-u i filmu - a možda i inspiracija iza vaše razmišljanja da postanete jedno.

Ako stvarno razmišljate o ovom putu karijere, možda biste trebali znati stvar ili dvije više o tome kakav je posao zapravo, koliko se plaća i, u osnovi, kako postati detektiv za ubojstva.

I, dobro, došli ste na pravo mjesto.

1. Istraživanje profesije

Prije nego što nastavimo i kažemo vam kako postati detektiv za ubojstva, evo pregleda što profesija uključuje.

Opis posla

Istražitelji za ubojstva odgovorni su za - i to imate - istraživanje i rješavanje slučajeva ubojstava. Njihove svakodnevne dužnosti obično uključuju:

  • Prikupljanje dokaza za utvrđivanje uzroka smrti
  • Provođenje istraga slučajeva ubojstava i ubojstava za pokretanje suđenja
  • Ispitivanje svjedoka
  • Pronalazak i uhićenje osumnjičenih
  • Ispitivanje osumnjičenih
  • Prikupljanje dokaza i rješavanje slučajeva ubojstava ili ubojstava
  • Slijede ključni navodi kako biste prikupili više informacija ili uhapsili više
  • Obrađivanje forenzičkih ili pravnih dokaza
  • Rad na nadzoru
  • Savjetovanje s medicinskim ispitivačima, forenzičkim antropolozima, entomolozima i balističkim stručnjacima

Suštinske vještine i kvalitete

Da biste radili kao detektiv za ubojstva, obično trebate:

  • Imati izvrsne komunikacijske i međuljudske vještine
  • Biti u stanju ostati objektivan
  • Budite vrlo vješti u prikupljanju informacija i izvlačenju zaključaka na temelju činjenica i opažanja
  • Budite udobni i vješti s oružjem
  • Imati vještine vođenja
  • Biti u mogućnosti obavljati više zadataka
  • Imati empatiju
  • Budite pronicljivi
  • Vodite jasne i točne zapise
  • Imati jak trbuh
  • Budite u fizičkoj kondiciji

Radno vrijeme i uvjeti

Raditi kao detektiv za ubojstva nije uobičajeni posao od 9 do 5. Ubojstva se događaju u svako doba dana, što znači da ćete raditi u svako doba dana. Možete očekivati ​​duge sate, radeći tijekom večeri, vikendom i prekovremeno.

To je fizički, mentalno i emocionalno zahtjevna profesija. Nećete morati često da se bavite groznim i zataškavajućim zločinima, gdje žrtve mogu biti odrasli zločinci ili nedužna djeca, već ćete se morati suočiti s tugom voljenih osoba.

Dok će se većina vašeg posla provoditi na terenu, vi ćete također provoditi vrijeme u uredu pišući izvještaje.

Također treba napomenuti da je ovo također opasna profesija, jer je sukob sa osumnjičenima uobičajen. Posao dolazi s velikom količinom osobnog rizika ili ozljeda, uključujući smrt.

Štoviše, postoji mnogo znanstvenih izvješća o post-traumatskom stresnom poremećaju (PTSP) s detektivima za ubojstva, kao i visokim stopama samoubojstava.

Izgledi za plaću

Prosječna početna plaća za detektive u Velikoj Britaniji iznosi 24 000 funti i do 35 000 funti. Njihova zarada postepeno raste na 45 000 funti kao detektivski narednici i do 50 000 funti kao vrlo iskusni detektivski inspektori.

U Sjedinjenim Državama prosječna godišnja plaća za sve istražitelje i kriminaliste iznosi 78 120 dolara, prema službenim državnim statistikama.

2. Dobijte kvalifikacije

Da biste u SAD-u postali detektiv za ubojstva, morat ćete prvo biti policijski službenik. Općenito trebate ispuniti sljedeće zahtjeve:

  • Imati najmanje 21 godinu
  • Budite legalni građanin SAD-a
  • Proći provjeru kaznenog djela
  • Posjedujte vozačku dozvolu
  • Budite dobrog fizičkog zdravlja

Od vas će se možda tražiti i da prođete test sposobnosti ili indukcije.

Nakon kvalifikacije, od vas će se morati usavršavati na saveznoj akademiji.

Iako nije potrebno, fakultetska diploma iz područja povezanog s profesijom može biti korisna. Tipična područja studija uključuju:

  • Istraga mjesta zločina
  • Kriminalistička uprava
  • Kazneno pravosuđe
  • Forenzička kemija
  • Forenzika
  • Forenzičari
  • Pravosuđe uprave
  • Policijska znanost

Ako steknete vanjski ili diplomski studij iz predmeta poput kriminologije, psihologije ili sociologije, također možete poboljšati vaše mogućnosti zaposlenja.

U Velikoj Britaniji zahtjevi za ulazak slični su zahtjevima u SAD-u. Trebat ćete:

  • Biti najmanje 18 godina
  • Imate pravo na boravak i rad u Velikoj Britaniji
  • Prođite provjeru pozadine i sigurnosti

Opet, morat ćete raditi kao policijski službenik najmanje dvije godine prije nego što postanete policijski policajac i specijalizirani za određeno područje policije.

Ako steknete diplomu, mogli biste započeti program razvoja diplomiranog liderstva koji nudi policija sada.

U međuvremenu, možda ćete moći pronaći internetske tečajeve za obuku kako biste se kvalificirali kao detektiv.

3. Svoj prvi posao

Prvi korak u tome da postanete detektiv za ubojstva u SAD-u uključuje osiguranje zaposlenosti kao policijskog službenika ili šerifovog zamjenika i stjecanje iskustva u patroli niz godina.

Počet ćete raditi u drugim područjima istrage, poput krađa automobila, pljačke i krađe.

Internetske relevantne mogućnosti možete pronaći putem web lokacija poput PoliceOne i USAJOBS, kao i putem glavnih radnih mjesta, uključujući našu vlastitu FindE zaposlenost.

Ako ste u Velikoj Britaniji, potražite više mjesta o slobodnim radnim mjestima u Engleskoj i Walesu na Fakultetu za policijske poslove. Alternativno, posjetite internetsku stranicu Metropolitan Police kako biste pronašli posao s Metom.

Ostali detektivski karijeri

Ako postajete detektiv za ubojstva ne djeluje poput vaše šalice čaja, ali i dalje želite postati detektiv, razmislite o sljedećim rutama:

  • Palež
  • Napada i baterije
  • Automatska krađa
  • Provala
  • Kompjuterski kriminal
  • Nasilje u obitelji
  • prevara
  • Maloljetnički zločin
  • Nestale osobe
  • narkotici
  • Organizirani kriminal
  • Pljačka
  • Seksualni napad
  • zamjenik

4. Razvijte svoju karijeru

Magisterij i drugi napredni stupnjevi kaznenog pravosuđa mogu vam pomoći da karijeru provedbe zakona prebacite na novu razinu. Neka od najboljih sveučilišta u SAD-u koja nude takve diplome uključuju:

  • Američko vojno sveučilište
  • Kalifornijsko sveučilište
  • Sveučilište Columbia Southern
  • Sveučilište Norwich
  • Sveučilište Wisconsin-Platteville

U tijeku je obuka za svakog detektiva za ubojstva, a uključuje prekvalifikaciju ili tečajeve vještina i postupaka u provođenju zakona. Mnoge agencije za provođenje zakona, strukovne udruge i organizacije trećih strana nude nastavu kontinuiranog obrazovanja, seminare i radionice za obuku.

Kroz iskustvo i kontinuirano obrazovanje možda ćete se moći usavršavati unutar svog odjela. Na primjer, možete nastaviti s radom detektiva nižeg ranga i redovitim policijskim ponudama.

Kao detektiv koji radi u Velikoj Britaniji, mogao bi se probiti do glavnog inspektora, a zatim nadređenog, do pomoćnika glavnog policajca i glavnog policajca. Također biste mogli razmotriti pronalaženje posla za sigurnosne službe poput MI5 i MI6 (od Sherlocka Holmesa do Jamesa Bonda), civilne nuklearne policije i Ministarstva obrane.

Razmišljate li o karijeri kao ubojstvo detektiva? Možda ste već ušli u profesiju i želite prenijeti svoju mudrost onima koji razmišljaju kako slijede u vašim stopama? Pridružite se razgovoru dolje i podijelite sa nama svoje misli i iskustva!

U međuvremenu, ne zaboravite provjeriti naš vodič kako postati plaćenik, kao i naš popis najtežih poslova na svijetu!

Podaci o plaći temelje se na podacima koje su prikupili i objavili Reed i Američki zavod za statistiku rada. Pretvorbe američkog dolara - funte sterlinga temelje se na cijenama koje je XE.com dao 21. kolovoza 2017.

Ostavite Komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here