Kako postati tester za video igre

Jeste li se ikad zapitali kako možete zaraditi za igranje videoigara? Pa, ako posjedujete pravu mješavinu zaposljivih vještina i tehničkog znanja, onda bi posao u ovoj vrlo unosnoj i rastućoj industriji mogao biti vaš.

Ovo je sve što trebate znati kako postati ispitivač video igara ...

1. Istraživanje profesije

Kao i na svakom potencijalnom putu karijere, i vi biste uvijek trebali temeljito istražiti struku. To će vam dati jasniji pokazatelj za šta se prepuštate, uključujući i sve nedostatke.

Opis posla

Razvojni studiji unajmljuju igrače igara da igraju kroz nedovršene verzije svoje igre, tražeći posebno za greške ili propuste, a zatim prijavljuju svoje nalaze. Suprotno uvriježenom mišljenju, oni nemaju zadatak "pregledavati" mogućnost igre, već djeluju kao testeri za osiguravanje kvalitete (QA).

Ovo je važno razlikovanje. Kao tester za video igre nećete 'igrati' igre kao takve - testirat ćete ih. To znači da ćete pokušati 'razbiti' igru ​​radeći stvari koje programeri i programeri možda ne očekuju od igrača. Pronalaženje tih buba, njihovo ponovno stvaranje i - što je najvažnije - komuniciranje s njima, je kruh i maslac testera za igru.

Svakodnevne obveze mogu obuhvaćati:

  • da mu se dodijeli cijela igra (ili jedan odjeljak veće igre) i pokuša se pronaći što je više moguće pogreške
  • pokušavajući ponovno stvoriti bugu kako bi je programeri mogli pronaći
  • dokumentiranje svega što nađete pomoću internog specijalističkog softvera
  • predstavljajući pismena izvješća, vodećim testerima ili timu za programiranje / dizajn
  • sudjeluje na sastancima i savjetovanjima s drugim ispitivačima i / ili timom za programiranje / dizajn
  • možda rade zajedno s programerima i programerima za rješavanje složenijih pogrešaka.

Suštinske vještine i kvalitete

Meke vještine izuzetno su važan dio beta testiranja; programeri igara manje su zainteresirani za vašu razinu Prestige 51, i više, za vašu sposobnost pisanja koherentnog i razumljivog izvještaja o bugama. Ovo su ključne vještine i karakteristike koje su vam potrebne:

  • komunikacijske vještine - nije dobro pronaći bugu ako programerima ne možete objasniti što je to i kako / gdje da je pronađu
  • pažnja na detalje - morat ćete voditi računa o sitnim detaljima, bilo da primijetite nešto što izgleda izvan mjesta ili ako zapamtite ono što ste napravili kako biste pokrenuli određeni propust
  • kreativne vještine - pokušavate prekinuti igru; to znači da morate razmišljati izvan okvira kada je u pitanju interakcija igrača
  • jaka radna etika - iako može zvučati zabavno, testiranje igara može trajati duge sate i ogromne količine ponavljanja; morate biti koncentrirani, entuzijastični i produktivni kroz dugo razdoblje.

Radno vrijeme i uvjeti

U većini slučajeva igre nije moguće testirati od kuće; umjesto toga od vas će se vjerojatno zatražiti da rade u uredima studija zajedno s drugim testerima. To znači da biste idealno trebali živjeti u ili oko tehnološkog grada, s nekim od lokacija koje su najzastupljenije za programere i izdavače, uključujući:

  • Austin, SAD
  • Brisbane, Australija
  • Kijev, Ukrajina
  • London, Velika Britanija
  • Montreal, Kanada
  • San Francisco, SAD
  • Seul, Južna Koreja
  • Stockholm, Švedska
  • Tokio, Japan

Vjerojatno ćete i zapisati puno sati, posebno u kritičnim fazama razvojnog procesa; nije nečuveno odgoditi se u 90-satnim tjednima kada su rokovi datuma objavljivanja blizu. Nedostatak sigurnosti radnog mjesta također može dovesti do stresa, pri čemu neke tvrtke određuju kvote bugova koje određuju hoće li se otpustiti ugovorni partner ili ne.

Izgledi za plaću

Što se tiče plaće, nije tajna da se testiranje videoigara ne plaća puno. Veliki dio posla je ugovoren, a većina programera plaća satnice između 10 USD (7, 59) i 20 USD (15, 19 funti), uz naknadu. (Zbog toga neki veći studiji mogu ponuditi fiksne ugovore i plaće.)

To također znači da, u većini slučajeva, nemate ni pravo na zdravstvenu zaštitu ili bilo koje druge povezane povlastice i beneficije. Postoje izvješća da se QA testeri plaćaju sličnim cijenama još krajem 90-ih, tako da nemojte očekivati ​​da će te stope uskoro porasti.

Izgledi za posao

Nema podataka o izgledima za rast koji su dostupni posebno za testere za video igre, premda se predviđa da će razvoj softvera kao industrija biti jedna od najbrže rastućih industrija u svijetu u sljedećih 10 godina. Doista, videoigre su se masovno razvijale u posljednjem desetljeću i to je industrija koja ima više milijardi dolara. Ovaj se trend tek nastavlja, s više naslova koji se proizvode na nizu platformi nego ikad prije.

2. Dobijte kvalifikacije

Testiranje videoigara i QA testiranje općenito smatra se početnom pozicijom, što znači da ne postoje formalni obrazovni zahtjevi. Međutim, ako se ikada nadate da ćete napredovati dalje od testiranja i krenuti u programiranje ili dizajniranje, tada će vam gotovo sigurno trebati obrazovanje na fakultetu ili sveučilištu.

Očito će iskustvo igranja videoigara pomoći. Ako imate pozadinu u programiranju ili mehanici dizajna igara, onda bi vam ovo moglo dati prednost i kada je u pitanju utvrđivanje uzroka određenih grešaka. Ipak, u cjelini je najvažnije kako se prodajete potencijalnim poslodavcima.

3. Svoj prvi posao

Zbog spomenutog nedostatka sigurnosti posla QA testiranje doživljava visoku količinu prometa; stoga su položaji dostupni prilično često. Potražite sve uobičajene internetske ploče za posao, kao i pojedinačne web stranice onog broja studija i programera koliko ih možete pronaći u vašem području i uvjerite se da je vaš životopis neobrezan.

Ne zaboravite navesti propratno pismo koje detaljno opisuje vašu strast prema igrama i vaše motivacije za uključenje u industriju, jer to može pomoći da vas razdvoji od gomile.

Kao što je spomenuto, kvalifikacije nisu najvažniji aspekt primjene potencijalnog ispitivača igre. Morate pokazati da možete biti fleksibilni, spremni raditi dugo sati i posjedovati osnovne potrebne vještine, poput komunikacije i pozornosti prema detaljima. Pazite da se tijekom postupka intervjuiranja fokusirate na to, a ne na svoje podvige unutar izmišljenih svjetova Tamriel, Azeroth i Animus.

Konačno, budite oprezni i lažnih radnih prijevara. Ako zvuči previše dobro da bi bilo istinito, onda je najvjerojatnije. Kao i u svakoj karijeri, nikada se ne smijete odreći plaćanja u zamjenu za "uvođenje" u potencijalnu priliku za posao, čak i ako izgleda legitimno.

4. Razvijte svoju karijeru

Kao što smo već dotakli, razmjerno niske stope plaća, visok promet i dugi sati znače da se testiranje igara smatra više posla nego karijere. I dok je moguće napredovati na viši ili vodeći položaj testera, većina vidi QA testiranje kao iskorak u programsku poziciju.

Ako vam je to cilj, tada će vam trebati odgovarajući stupanj ili kvalifikacija i malo je vjerojatno da će ga poslodavac financirati. Kao rezultat toga, mnogi ispitivači koriste novac koji zarađuju za financiranje diplome oslanjajući se na uvid u industriju i iskustvo koje su izgradili, kao i na sve važnu mrežu kontakata koje su ostvarili.

Alternativno, možete se prebaciti u testiranje softvera za osiguranje kvalitete koje obično nudi više mogućnosti za posao, bolju plaću i stabilnije radno okruženje.

Postoji puno zabluda oko toga kakav je život kao tester igre. Svakako, nije slučaj da sjedite i igrate unaprijed preslike sljedećeg velikog proračuna, prije bilo koga drugog. To može biti neprocjenjivo iskustvo, pogotovo ako ste nepovjerljivi kad započinjete karijeru u industriji videoigara. Sve dok su vaša očekivanja realna i uživate u radu, onda nema razloga zašto takav položaj ne može biti vaš.

Jeste li ikad radili kao tester za video igre? Kakva su bila vaša iskustva? Javite nam u komentarima ispod…

Ostavite Komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here